پروتز آلت
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷
خروج سنگ کلیه از داخل مجرا بدون برش به روش جدید RIRS
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷

کجی یا انحراف آلت تناسلی آقایان

کجی آلت تناسلی بیماری شایعی در بین مردان است که درجات مختلفی دارد . در برخی مردان کجی خفیف با زاویه ای کم بوده که برای بیمار مشکل خاصی ایجاد نمی نماید و در بعضی دیگر کجی بسیار شدید با زاویه ای زیاد میباشد که فرد را در ایجاد رابطه ی جنسی دچار مشکلات بسیار کرده و در برخی موارد بیمار توانایی ایجاد رابطه ی جنسی را از دست میدهد.
به طور کلی کجی آلت تناسلی به دو دسته بزرگ تقسیم می شود: مادرزادی یا اولیه و اکتسابی یا ثانویه.کجی آلت تناسلی مادرزادی یا اولیه یک بیماری نسبتاً شایع می باشد و ده درصد مردان به آن مبتلا هستند. در ۳-۱ در صد مردان کجی خیلی شدید و بیش از ۴۵ درجه می باشد. .
کجی اکتسابی بیشتر به دنبال بیماری پیرونی اتفاق می افتد و همراه با اختلال نعوظ می باشد و حدود ۱ تا ۳ درصد مردان به آن دچار میباشند و از خصوصیات این نوع کجی، پیشرفت بیماری به طرف ناتوانی جنسی در اکثر موارد است. ولی کجی مادرزادی آلت تناسلی حالتی است که بخودی خود سبب ناتوانی جنسی نمی شود، ولی بعد از سن بلوغ اگر اصلاح نشود ممکن است در تعدادی از افراد، شدت آن رفته رفته شدیدتر گردد.کجی آلت تناسلی می تواند بطرف پائین، بالا، راست، چپ و یا ترکیبی از آنها مثلاً بطرف پائین و راست باشد.
بطور کلی عوارض کجی مادرزادی آلت تناسلی عبارتند از: • استرس روحی روانی و کاهش اعتماد به نفس • مقاربت دردناک • عدم امکان مقاربت وقتی میزان کجی بیش از ۴۵ درجه است • در دراز مدت ممکن است سبب ناتوانی جنسی روحی روانی گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *