پروتز آلت چیست و برای چه کسانی مناسب است ؟

پروتز آلت چیست

پروتز آلت پمپی

پروتز آلت (ایمپلنت آلت) وسیله ای مدادی شکل است که به جهت درمان مشکل عدم نعوظ در سیلندرهای آلت فرد تعبیه می‌شود. این جراحی برای افرادی انجام می‌شود که از نظر فیزیکی (نه ذهنی) بافت آلت آنها تحت تاثیر قرار گرفته و در اثر بیماری‌هایی چون نشت وریدی یا دیابت یا کهولت سن و ….. دچار عدم نعوظ یا اختلال در نعوظ شده‌اند .

دکتر سید امین میرصادقی

پروتز آلت چیست؟

در مطالب قبلی به صورت کامل عملکرد نعوظ و علت‌های عدم نعوظ در مردان رو توضیح داده‌ایم و گفتیم که چگونه این عملکرد دچار اختلال می‌شود و در چه شرایطی فرد به عدم نعوظ یا اختلال نعوظ دچار می‌گردد. در مقالات گذشته روش‌های درمان عدم نعوظ به صورت کامل توضیح داده شده و گفته شد یکی از روش‌های قطعی برای درمان عدم نعوظ٬ جراحی پروتز آلت یا ایمپلنت آلت می‌باشد.

پروتز آلت مردان وسیله‌ای جهت درمان اختلال نعوظ مردان است که انواع مختلفی دارد. این پروتز که داخل آلت و درون سیلندرهای آلت بیمار تعبیه می‌گردد، جایگزین سیلندرهای آلت خواهد بود که در هنگام نعوظ پر از خون شده و سفت و بزرگ می‌شوند.

پروتز آلت مدل‌های مختلفی دارد و هر یک از آنها عملکرد متفاوتی برای ایجاد نعوظ در بدن فرد دارند. (برای اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی انواع پروتز آلت مراجعه کنید ) این پروتز‌ها توسط شرکت‌های تجهیزات پزشکی معتبری در دنیا ساخته و وارد ایران می‌گردند. این پروتز‌ها همانند پروتز سینه و …. تاریخ انقضا نداشته و پس از تعبیه در بدن می‌تواند تا آخر عمر در بدن فرد بماند.

پروتز آلت
پروتز آلت

پروتز آلت برای چه کسانی مناسب است؟

در بیمارانی که به دلیل مشکلات فیزیکی (نه درگیری‌های ذهنی) دچار عدم نعوظ یا اختلال نعوظ هستند و توانایی نعوظ کامل خود را از دست داده‌اند و یا افرادی که به دلایلی چون بیماری‌هایی که در زیر ذکر شده دچار نعوظ ضعیف هستند، بهترین و قطعی‌ترین روش درمان عدم نعوظ ٬ تعبیه ایمپلنت یا پروتز آلت است و این بیمارارن کاندید مناسبی برای جراحی پروتز می‌باشند:

  • افرادی که دچار نشت وریدی (آلت فرد توانایی نگهداری خون در سیلندرها را ندارد و خون از آلت به وریدها پس می‌زند) هستند و نعوظ ندارند.
  • افرادی که دچار مشکلات عروقی، دیابتی یا افراد با قند بالا و … هستند ( چون خون رسانی به بافت آلت به درستی انجام نمی‌شود و نعوظ به مرور ضعیف می‌گردد).
  • افرادی که در اثر کهولت سن قدرت نعوظ خود را از دست داده و با دارو به نعوظ کامل دست نمی‌یابند.
  • افرادی که در اثر مشکلات قلبی قادر به خوردن داروهای بهبود بخش کیفیت نعوظ نیستند.
  • افرادی که در آنها بافت اسفنجی آلت به درستی کار نمی‌کند و هیچ‌گاه به نعوظ کامل نرسیده و همیشه مشکل شلی آلت داشته و یا نیاز به مصرف آمپول یا دارو قبل از هر نزدیکی دارند و تمایلی به استفاده ار آمپول ندارند.

پروتز آلت چگونه در بدن تعبیه می شود ؟

پروتز توسط عمل جراحی در داخل بدن بیمار کار گذاشته می‌شود. جراحی پروتز یک جراحی غیر سرپایی بوده و در زمان جراحی متخصص ارولوژیست٬ پروتزهای مدادی شکل را در داخل سیلندرهای داخل آلت فرد را که عملکرد خود را از دست داده‌اند٬ تعبیه می نماید. ( برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی پروتز آلت و مراحل انجام آن و قیمت جراحی به مقالات قبلی در سایت مراجعه نمایید )

جراحی پروتز آلت در ایران
پروتز آلت در بدن

جراحی پروتز آلت توسط چه کسی انجام میگیرد؟

این جراحی توسط متخصص ارولوژیست انجام می‌شود و دکتر سید امین میرصادقی از جراحانی است که بیشترین تعداد جراحی ایمپلنت و پروتز آلت در سال گذشته در ایران را در کارنامه‌ی کاری خود ثبت کرده است. ( برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی پروتز آلت به مقاله‌ی جراحی پروتز آلت مراجعه نماید.)

جراحی پروتز آلت
جراحی پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی

مزایا و معایب

مزایا

بر خلاف سایر روش‌ها٬ جراحی پروتز آلت تنها روشی است که درمان قطعی و صد درصدی در درمان عدم نعوظ است و سایر روش‌ها یا باعث بهبود عملکرد نعوظ شده یا احتمال موثر بودن درمان در آن‌ها بسیار پایین است.

از دیگر مزایای استفاده از پروتز این است که در هر زمانی که فرد بخواهد، نعوظ داشته ومی تواند رابطه‌ی جنسی برقرار کند. نعوظ شما تا هر زمانی که بخواهید ادامه خواهد داشت و با ارگاسم از بین نمی رود و می‌توانید بعد از انزال به رابطه ادامه دهید (مناسب برای افرادی که دچار زود انزالی می باشند).

معایب

از معایب استفاده از پروتز می‌توان به هزینه‌های زیاد تهیه‌ی پروتز در ایران اشاره کرد. این پروتزها به دلیل تکنولوژی بسیار بالایی که در سیستم تولید آن‌ها به کار می رود٬ کاملا وارداتی بوده و به دلیل تفاوت بالای نرخ تبدیل ارز در ایران، قیمت نسبتا بالایی خواهند داشت٬ اما در مقابل سایر روش‌های درمانی که در طول زمان نیاز به تمدید داشته و اثر بخشی بسیار کمتری از این روش دارند٬ به صرفه‌تر می‌باشد.

از دیگر معایب جراحی پروتز می‌توان به عدم برگشت پذیری آن اشاره کرد٬ بدان معنی که همانند جراحی بینی یا پروتز سینه و …..٬ بیمار نمی‌تواند پس از جراحی به حالت قبل از جراحی برگردد.

آیا پروتز آلت باعث افزایش سایز آلت می گردد ؟

بر خلاف تصور عموم ٬‌پروتزهای آلت یا ایمپلنت‌های آلت ٬ باید هم اندازه ی سیلندرهای اسفنجی داخل آلت فرد تعبیه شوند٬ از این رو تاثیری در افزایش سایز در فرد ندارد. اما بیماران بعد از جراحی احساس بزرگتر شدن آلت را خواهند داشت٬ بدین جهت که فرد معمولا قبل از جراحی تجربه‌ی نعوظ کامل را نداشته و همیشه سیلندرهای آلت او به صورت کامل بزرگ و برجسته نمی‌شده و پس از جراحی که این سیلندرها به صورت کامل بزرگ شده و نعوظ کاملی را تجربه می نماید ٬ از این رو احساس بزرگی و تا حدودی کلفت‌تر شدن آلت را در مقابل وضعیت قبل از عمل خود دارد.

حس جنسی با پروتز آلت

حس لامسه یا حس جنسی در فرد پس از جراحی پروتز از بین نمی‌رود و این تصور اشتباه است ٬ اعصاب حسی آلت که در سطح پوست قرار دارد به حالت قبل به کار خود ادامه می‌دهند. پس از جراحی نیز آلت همانند گذشته حس داشته و به لمس شدن و تماس پوستی واکنش نشان می‌دهد(همانند جراحی پروتز سینه یا بینی که پس از جراحی٬ بافت حس لامسه ی خود را از دست نمی‌دهد و به تماس سطحی واکنش نشان می‌دهد) حس بر انگیختگی جنسی نیز پس از جراحی در فرد وجود خواهد داشت.

لذت رابطه جنسی

زندگی با پروتز آلت

پس از انجام جراحی و طی کردن دوره‌ی نقاهت ‌ بیمار می‌تواند همانند گذشته به تمام فعالیت‌های روزمره‌ی خود بپردازد٬ می‌تواند استخر رفته٬ دوچرخه سواری کند و حتی مثل قبل روی شکم بخوابد. اما نیاز است تا در مدت نقاحت بعد از بیمار از چنین کارهایی بپرهیزد.
همچنین همانند گذشته می‌تواند رابطه‌ی جنسی بر قرار کند و هیچ محدودیتی در میزان و یا تعداد روابط جنسی برای فرد ایجاد نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *